تلفن: 09228274569
پست الکترونیک: parcheh.hamed@gmail.com
ساعات کاری : 08 صبح الی 18عصر

پارچه لینن-پارچه لنین-فروش پارچه لینن-قیمت پارچه لینن-فروش پارچه لنین- پارچه لنین

پارچه ی لینن از جمله اولین و قدیمی ترین الیاف پارچه های موجود در دنیا به شمار می آید. این پارچه از یک گیاه به عنوان فلاکس استخراج شده است. به همین دلیل می توان گفت که پارچه لینن از الیاف طبیعی تشکیل شده است.

پارچه لینن-پارچه لنین-فروش پارچه لینن-قیمت پارچه لینن-فروش پارچه لنین- پارچه لنین

فروش انواع پارچه با کیفیت و قیمت مناسب به صورت عمده و خرده فروشی (پارچه فروشی حامد) ((ارتباط با واحد فروش ۰۹۲۲۸۲۷۴۵۶۹))

تاریخچه پارچه لینن

تاریخچه پیدایش پارچه ی لینن به هزاران سال پیش بر می گردد. جالب است بدانید که برخی از شواهد که در غاری در اروپای شرقی (گرجستان امروزی) یافت شدند. مبین این امر هستند که منسوجات لینن به بیش از 30000 هزار سال قبل بر می گردند.

پارچه لینن در تمدن های باستانی از جمله بین النهرین و مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفت. در قرن هجده و پس از آن، صنعت پارچه ی لینن در اقتصاد چندین کشور در اروپا و همچنین مستعمرات آمریکا اهمیت پیدا کرد.

کلمه لینن از کجا آمده است؟

کلمه لینن Linen در اوایل قرن چهاردهم، از انگلیسی قدیم از واژه līn به معنای کتان، نخ کتانی. پارچه کتانی مشتق شد و با پسوند en ادغام گردید. همچنین خوب است بدانید که واژه lin انگلیسی قدیم از زبان پروتو-ژرمنی linam مشتق گردید.

منبع این واژه نیز به لاتین بر می گردد. می توان نتیجه گرفت که لینن یک واژه لاتین یا یونانی می باشد. همچنین پسوند en که به واژه lin متصل و واژه linen را متشکل است. برای ساخت صفاتی که به معنای ((ساخته شده از و تشکیل شده از)) به کار برده می شود.

پس در واقع اگر این فرایند را مورد بررسی قرار دهیم در می یابیم که در واژه لینن lin به معنای الیاف کتان است. همچنین en هم به معنای ساخت و تولید از آن الیاف است. حال که با ریشه شناسی این کلمه آشنا شدیم. دیگر می دانیم که واژه های لنین و لینن تفاوت فاحشی با یکدیگر دارند. و به کارگیری لغوی پارچه لنین به جای لینن اصلاً درست نیست.

کلمه لنین از کجا آمده است؟

لنین نام یک رهبر انقلابی روسیه در اوایل قرن بیشتم است. باید بیان نمود که لنین در اتحاد جماهیر شوروی سابق به عنوان بنیانگذار دولت مدرن شوروی فعالیت داشته، بسیار مورد احترام بوده است. لنین، بنیانگذار حزب بلشویک، کمک زیادی به موفقیت انقلاب روسیه در سال 1917 کرد.

لنین معتقد بود که گروهی متعهد از روشنفکران باید انقلاب را رهبری کنند. او پس از انقلاب رئیس دولت اتحاد جماهیر شوروی شد و تا زمان مرگش در سال 1924 خدمت کرد.

منبع پیدایش پارچه لینن

خوب است بدانید پارچه ی لینن از جمله اولین و قدیمی ترین الیاف پارچه های موجود در دنیا به شمار می آید. این پارچه از یک گیاه به عنوان فلاکس استخراج شده است. به همین دلیل می توان گفت که پارچه لینن از الیاف طبیعی تشکیل شده است.

الیاف طبیعی دارای خصوصیات بسیار ویژه ای هستند که باعث آن است می شود که از بهترین نوع پارچه ها به شمار آیند. از این رو پارچه ی لینن نیز از بهترین پارچه های تولیدی با الیاف طبیعی است.

این پارچه به دلیل برخورداری از الیاف طبیعی، با سرعت بالا رطوبت را به خود جذب کرده و با همین سرعت نیز خشک می شوند. همچنین این سرعت خشک شدن و مرطوب شدن پارچه لینن از سایر پارچه ها بالاتر می باشد. همچنین لازم به ذکر است که پارچه لینن یا لنین را نمی توان به جای یکدیگر به کار برد.

لازم به توضیح است که این ویژگی باعث آن است که پارچه لینن یا لنین، پارچه ای مناسب برای فصل های گرم سال باشد. همچنین این دلیل باعث آن است که پارچه لینن یکی از کاربردی ترین پارچه های بهاره و تابستانه به شما بیاید.

این نوع پارچه، فاقد پرز بوده و با دفع گرد و غبار، توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. همچنین اگر به این پارچه نگاه کنید، متوجه خوش فرم بودن و خوش دوخت بودن آن می شوید. طراحان و خیاطان نیز از این ویژگی لینن استفاده کرده اند. آنها لباس های زیبایی را با انواع مدل های خاص و تماشایی طراحی کرده و دوخته اند.

این پارچه یکی از انتخاب های محبوب تابستانی است

حال که با تلفظ صحیح پارچه لینن آشنا شدیم، خوب است که کمی در خصوص ویژگی های این پارچه بدانیم. پارچه لینن یا لنین یکی از محبوب ترین پارچه های خنک تابستان و بهاره به شمار می آیند. این پارچه یکی از پر کاربردترین پارچه های روزمره نیز به شمار می آید. دوام بالای این پارچه به همراه نرم و لطیف بودن آن از ویژگی های عالی آن به شمار می آید. جالب است بدانید که پارچه لینن یا لنین با خاصیت ضد باکتریایی، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

بافت

اگر بخواهیم پارچه لینن یا لنین را از جنبه بافت آن تقسیم بندی کنیم. باید به چهار دسته بندی ساده بافت، شل بافت، پوششی و داماسک اشاره کرد.

نحوه ایستایی

در خصوص ایستایی این پارچه باید گفت که از ایستایی کمی برخوردار است. این پارچه دارای چروک پذیری بالایی می باشد.

لطافت

پارچه لینن از سری پارچه های لطیف محسوب می شود. وزن پایین این پارچه یکی دیگر از مزایای آن است که در کنار لطافت آن مزیتی عالی می باشد.

چروکی و شکنندگی

این نوع پارچه، پارچه ای چروک پذیر محسوب می شود. البته باید بگوییم این پارچه با همان سرعت بالایی که چروک می شود. به سرعت هم چروک پذیری خود را از دست می دهد. این پارچه با سرعت بسیار بالا با دمایی ملایم اتو صاف می شود. حتی می توان این پارچه را با کشیدن دست روی آن هم صاف کنید.

در واقع چروک پذیری لینن نسبت به میزان الیاف مصنوعی در آن متفاوت می باشد. به هر اندازه که میزان الیاف مصنوعی در این پارچه بیشتر باشد، چروک پذیری آن کمتر می شود.

میزان ضخامت

ضخامت پارچه لینن براساس نوع این پارچه تعیین می شود. این پارچه دارای ضخامت متوسطی می باشد. البته ضخامت این پارچه به نحوی است که لباس های تابستانه دوخته شده با آن حالت بدن نما ندارند. هوا از این پارچه به راحتی عبور می کند و لباس های خنک و لطیفی می توانید با آن بدوزید.

انواع لینن

پارچه لینن یا لنین از لحاظ طرح و جنس دارای انواع گوناگونی می باشد. و پارچه لینن راه راه یکی از محبوب ترین مدل های پارچه لینن از لحاظ طرح به شمار می آید. پارچه لینن نخ، لینن جوت و لینن ترک از دیگر انواع این پارچه به شمار می آید. ایستایی لینن راه راه به صورت متوسط می باشد. این پارچه برای دوخت مانتوهای دخترانه و زنانه و حتی پیراهن های مردانه کاربردی ویژه دارد.

پارچه لینن جوت از ساقه گیاه جوت تهیه می شود. این پارچه دارای استحکام بالایی می باشد. جنس پارچه جوت زبر است و منعطف هم نیست. از این نوع لینن می توان برای دوخت انواع مانتو، پیراهن، شلوار، کیف و غیره استفاده کرد.

پارچه لینن ترک یکی از محبوب ترین انواع پارچه لینن، به شمار می آید. ضخامت این پارچه به نحوی است که برای دوخت لباس های بهاره مورد استفاده قرار می گیرد. ایستایی این پارچه به صورت متوسط می باشد. انواع لینن ترک ساده و طرح دار وجود دارد. دوخت مانتوهای خنک و پیراهن های بهاره و تابستانه با این پارچه بسیار فوق العاده می شود.

کاربردها

از مهمترین کاربردهای لینن می توان به دوخت لباس های راحت روزمره اشاره نمود. با این پارچه می توانید انواع شلوار، پیراهن، مانتو، دامن و غیره را بدوزید. با این پارچه خنک می توانید انواع لباس های خنک بهاره و تابستانه را بدوزید و نگرانی از بابت عرق سوز شدگی نداشته باشید.

دوخت شومیز لینن یکی دیگر از کاربردهای عالی این پارچه تابستانه به شمار می آید. اگر قصد یک کت کژوال نخی و خنک را دارید باید به سراغ لینن بروید. دوخت تاپ و دامن های خنک و تابستانه و بهاره هم با این پارچه زیبا پیشنهاد می شود.

یکی دیگر از کاربردهای پارچه لینن یا لنین در دوخت انواع پرده و ملحفه است. حتی با این پارچه زیبا و کاربردی می توانید انواع پرده، دستمال نظافت، ملحفه و غیره را بدوزید. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید برای بوم نقاشی هم این پارچه کاربرد دارد. برای ساخت کیف و کفش هم می توان از لینن ساده استفاده نمود.

روش نگهداری

از این نوع پارچه باید به خوبی مراقبت کنید و روش های مراقبتی آن را اجرا کنید تا ماندگاری بالایی داشته باشد. یکی از ویژگی های پارچه لینن، چروک پذیری بالای آن می باشد. به همین دلیل است که لباس های لینن دارای چروک پذیری بالایی می باشند. اگر می خواهید لباس های لینن شما کمتر چروک شوند بهتر است که به سراغ پارچه لینن ترکیبی بروید.

پارچه های لینن ترکیبی که در آنها از الیاف مصنوعی بکارگیری می شوند، چروک پذیری کمتری دارند. در غیر اینصورت می توانید لباس های خود ار طی مراتب بیشتری اتو کنید. دقت کنید زمانی که می خواهید لباس لینن به تن کنید حتماً کاملاً خشک باشد. چرا که پوشیدن لباس لینن به صورت مرطوب باعث بیشتر شدن چین و چروک های آن می شود.

روش شست و شو

اگر روی لباس لینن شما لکه ای ایجاد گردید، پیش از شست و شو آن را از بین ببرید. لکه های ایجادی روی لینن را می توانید با محلول لکه پاک کن یا ترکیب سرکه و جوش شیرین از بین ببرید. البته پیشنهاد می کنیم که پیش از شست و شو و لکه بری لباستان به اتیکت روی آن توجه نمایید. لباس های لینن را می توانید به صورت دستی بشویید یا آنها را در ماشین لباس شویی قرار دهید. البته شست و شوی لباس های مجلسی و کت و شلوار لینن را به خشک شویی بسپارید.

در قرار دهی لباس های لینن در ماشین لباس شویی نیز دقت داشته باشید. که در ابتدا لباس ها را بر اساس رنگ آنها تفکیک نمایید. درجه مناسب آب برای شستشوی لباس های لینن نیز در درجه متوسط می باشد. از شوینده های قوی استفاده نکنید و شوینده ای که برای شست و شوی لباس های لطیف است را انتخاب کنید.

پس از اتمام شست و شوی ماشین لباس شویی لباس های خود را به سرعت از آن خارج کرده و آنها را آویزان نمایید. جالب است بدانید که با آویزان کردن لباس های لینن به صورت نم دار، چروک آنها زودتر برطرف خواهد شد.

روش خشک کردن

این پارچه پس از شست و شو باید سریع خشک شود. لباس های این چنینی را پس از شست و شو سریع آویزان کنید. اگر لباس هایتان را دیر آویزان کنید، و خشک و خشن می شوند. اگر می خواهید از خشک کن ماشین لباس شویی استفاده کنید دمای آن را در درجه پایین تنظیم نمایید.

برای خشک کردن پارچه لینن و انواع لباس های لینن، از اتو استفاده کنید. با اتو کشی علاوه بر خشک کردن پارچه از چروک شدگی آن هم جلوگیری می کنید.

نکات دوخت

نخ مناسب برای دوخت پارچه لینن، نخ پنبه ای است. این نوع پارچه را حتی خیاطان مبتدی هم می توانند به راحتی بدوزند. پیش از دوخت لینن، در نظرگیری نکات زیر الزامی است.

در نظرگرفتن وزن پارچه

اگر قصد دوخت لباس های لینن تابستانه را دارید به سراغ پارچه های لینن کم وزن بروید. اما برای دوخت کت و شلوار باید از پارچه های لینن هندی با وزن متوسط استفاده کنید. این نوع پارچه ها در برابر سایش مقاومت هستند.

شست و شوی پارچه پس از برش

از آنجایی که پارچه لینن دارای آبرفت است. پیش از برش آن را بشویید. اگر لباس لینن را پس از دوخت بشویید، احتمال تغییر سایز وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که پیش از دوخت پارچه بشویید.

نکات خرید لنین

در هنگام خرید پارچه لینن، نوع پارچه را در نظر بگیرید. برای مثال این نکته را در نظر داشته باشید که پارچه را برای دوخت چه نوع لباسی می خواهید. اگر می خواهید کت و شلوار بدوزید، به سراغ پارچه های لینن با ضخامت بیشتر بروید. اما اگر قصد دوخت لباس های تابستانه خنک را دارید، پارچه لینن با ضخامت پایین را انتخاب نمایید.

پارچه حامد (بخشایش)


با سالها تجربه ارزشمند در عرضه انواع پارچه متنوع ایرانی و خارجی در طرح ها و رنگ های مختلف. و از نوع مرغوب با کیفیت بصورت عمده و خرده فروشی. و با شرایط فروش آنلاین و حضوری توانسته است. رضایتمندی مشتریان خویش را همواره فراهم آورد.
مشتری گرامی از اینکه پارچه فروشی حامد را برای خرید کالای مورد نیاز خویش (پارچه مرغوب و با کیفیت و قیمت مناسب) انتخاب می نمایید. از شما سپاسگزاریم.

مشتری گرامی و ارجمند شما می توانید: محصولات مورد نیاز خویش را به صورت حضوری و آنلاین در پارچه حامد تهیه نمایید.

ارتباط باما
09228274569
09228274569 :واتس آپ
parche_hamed5 : اینستاگرام
parcheh.hamed@gmail.com : ایمیل

پاسخگو هستیم